Εκπαιδευτική επίσκεψη στο “Πόρτα Ανοιχτή”

Τα τμήματα της Γ τάξης ειδικότητας Νοσηλευτών & Βρεφονηπιοκόμων πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο “Πόρτα Ανοιχτή” – Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών και παρακολούθησαν τη μουσικοχορευτική θεατρική παράσταση “Ζητούνται Ταλέντα”. Η θεατρική ομάδα και η χορωδία παιδιών και ενηλίκων με κινητικές αναπηρίες παρουσίασαν με άρτιο τρόπο τις καλλιτεχνικές τους ικανότητες στο κοινό και χειροκροτήθηκαν θερμά από μικρούς και μεγάλους θεατές. Το μιούζικαλ παρακολούθησε και η διευθύντρια του σχολείου μας κα. Πουπάκη Ειρήνη. Ακολούθησε συζήτηση με τους μαθητές και ενημέρωση από τους υπεύθυνους του κέντρου για τις δράσεις τους, τον τρόπο λειτουργίας και τις προοπτικές συνεργασίας σε εργασιακό αλλά και εθελοντικό επίπεδο. Στο τέλος έγινε επίσκεψη και στο χριστουγεννιάτικο Bazaar του χώρου, όπου ειχαμε την ευκαιρία να θαυμάσουμε και να αγοράσουμε χειροποίητες και όχι μόνο χριστουγεννιάτικες δημιουργίες, λιχουδιές κλπ, όλα φτιαγμένα με μεράκι από μικρούς και μεγάλους καλλιτέχνες.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Καραμανίδου Ελισάβετ Παπαδήμα Ειρήνη