Αρχική
Το σχολείο μας στον τοπικό τύπο PDF Εκτύπωση
Κυριακή, 28 Ιούνιος 2009 10:14

Πρόσφατα έγινε παρουσίαση του σχολείου μας  σε εκτενές αφιέρωμα στο ένθετο ΠΑΛΜΟΡΑΜΑ της τοπικής εφημερίδας "Ο Παλμός της Γλυφάδας" στα τεύχη 82 και 83. Συγκεκριμένα, εκθειάστηκαν οι άψογες κτιριακές εγκαταστάσεις μας και ο καλαίσθητα διαμορφωμένος περιβάλλων χώρος. Στη συνέχεια έγινε αναφορά στην υλικοτεχνική υποδομή και στα εργαστήρια. Τέλος, παραχωρήθηκε συνέντευξη από τους εκπροσώπους του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και από μέλος του εκπαιδευτικού προσωπικού. Το συμπέρασμα των άρθρων ήταν ότι το σχολείο μας πληροί ευρωπαϊκές προδιαγραφές και προετοιμάζει επιτυχώς την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του.