Αρχική Ανακοινώσεις
Ανακοίνωση PDF Εκτύπωση

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στο σχολείο μας ξεκινούν στις 20/06/2018 έως και 29/6/2018. Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών/τριων ή οι μαθητές εφόσον είναι ενήλικοι να προσέλθουν

στο σχολείο με το έντυπο της Ηλεκτρονικής Αίτησης εγγραφής-Δήλωσης προτίμησης για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους. Από 27/6/2018 έως και 29/6/2018 για όσους απορρίφθηκαν ή δεν

έχουν υποβάλει Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής για λόγους ανωτέρας βίας, θα υπάρχει δυνατότητα υποβολής Ηλεκτρονικής Αίτησης εγγραφής-Δήλωσης προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ. μέσω της εφαρμογής

https://e-eggrafes.minedu.gov.gr .

Το σχολείο μας στον τοπικό τύπο PDF Εκτύπωση
Κυριακή, 28 Ιούνιος 2009 10:14

Πρόσφατα έγινε παρουσίαση του σχολείου μας  σε εκτενές αφιέρωμα στο ένθετο ΠΑΛΜΟΡΑΜΑ της τοπικής εφημερίδας "Ο Παλμός της Γλυφάδας" στα τεύχη 82 και 83. Συγκεκριμένα, εκθειάστηκαν οι άψογες κτιριακές εγκαταστάσεις μας και ο καλαίσθητα διαμορφωμένος περιβάλλων χώρος. Στη συνέχεια έγινε αναφορά στην υλικοτεχνική υποδομή και στα εργαστήρια. Τέλος, παραχωρήθηκε συνέντευξη από τους εκπροσώπους του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και από μέλος του εκπαιδευτικού προσωπικού. Το συμπέρασμα των άρθρων ήταν ότι το σχολείο μας πληροί ευρωπαϊκές προδιαγραφές και προετοιμάζει επιτυχώς την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του.