Αρχική Ανακοινώσεις
Επίδοση Ελέγχων Α' και Β' τάξης PDF Εκτύπωση
Τη Δευτέρα 19/6/2017 και ώρα 10:00 θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου των μαθητών/τριών Α'  και Β' τάξης του σχολείου μας.

Επείγουσα ενημέρωση για τις Εγγραφές 2017-18 PDF Εκτύπωση

Ενημερώνουμε τους κηδεμόνες των μαθητών ή τους ίδιους τους μαθητές, εφόσον είναι ενήλικοι, ότι η εγγραφή και η ανανέωση εγγραφής για το σχολικό έτος 2017-2018 υποβάλλονται υποχρεωτικά ηλεκτρονικά από τις 19-06-2017 έως τις 23-06-2017. Η εγγραφή γίνεται με τη χρήση κωδικών του TAXIS NET στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://e-epal.minedu.gov.gr.

Το σχολείο μας στον τοπικό τύπο PDF Εκτύπωση
Κυριακή, 28 Ιούνιος 2009 10:14

Πρόσφατα έγινε παρουσίαση του σχολείου μας  σε εκτενές αφιέρωμα στο ένθετο ΠΑΛΜΟΡΑΜΑ της τοπικής εφημερίδας "Ο Παλμός της Γλυφάδας" στα τεύχη 82 και 83. Συγκεκριμένα, εκθειάστηκαν οι άψογες κτιριακές εγκαταστάσεις μας και ο καλαίσθητα διαμορφωμένος περιβάλλων χώρος. Στη συνέχεια έγινε αναφορά στην υλικοτεχνική υποδομή και στα εργαστήρια. Τέλος, παραχωρήθηκε συνέντευξη από τους εκπροσώπους του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και από μέλος του εκπαιδευτικού προσωπικού. Το συμπέρασμα των άρθρων ήταν ότι το σχολείο μας πληροί ευρωπαϊκές προδιαγραφές και προετοιμάζει επιτυχώς την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του.