Αρχική Ανακοινώσεις
ΕΓΓΡΑΦΕΣ PDF Εκτύπωση

Χρονοδιάγραμμα λειτουργίας ηλεκτρονικής πλατφόρμας e-eggrafes τον Σεπτέμβριο 2019

Δευτέρα  2  Σεπτεμβρίου 2019 09:00

Έναρξη λειτουργίας της  πλατφόρμας e-eggrafes

για κατ’ εξαίρεση εγγραφές

Δευτέρα  9 Σεπτεμβρίου 2019 23:59

Λήξη  λειτουργίας της πλατφόρμας e-eggrafes

για κατ’ εξαίρεση εγγραφές

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2019

Κατανομή μαθητών που υπέβαλαν νέα αίτηση

ή τροποποίηση αίτησης στα ΕΠΑ.Λ.

Ενημέρωση μαθητών μέσω της εφαρμογής

(κατά τις απογευματινές ώρες) για την

τοποθέτησή τους στα ΕΠΑ.Λ.

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου 2019 09:00

Έναρξη λειτουργίας της πλατφόρμας e-eggrafes

για εκπρόθεσμες εγγραφές

Σάββατο  21 Σεπτεμβρίου 2019 23:59

Λήξη  λειτουργίας της πλατφόρμας e-eggrafes για

εκπρόθεσμες εγγραφές

Επισημαίνεται ότι ο μαθητές/τριες που επιθυμούν να μετεγγραφούν από ΕΠΑ.Λ. σε ΓΕ.Λ. ή από ΕΠΑ.Λ. σε άλλο ΕΠΑ.Λ. δεν τροποποιούν την αίτησή τους μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας e-eggrafes, αλλά πρέπει να υποβάλουν αίτηση μετεγγραφής σύμφωνα με τις διατάξεις της με πρωτ. 79942/ΓΔ4/21-05-2019 Υ.Α. (ΦΕΚ 2005 Β’).

Οι μετεγγραφές ΓΕ.Λ σε ΕΠΑ.Λ και αντίστροφα για την Α΄τάξη πραγματοποιούνται μέχρι τη λήξη του Α΄τετραμήνου και για τη Β' και Γ' τάξη μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου 2019.

Error: GD2 library does not support JPG!
Το σχολείο μας στον τοπικό τύπο PDF Εκτύπωση
Κυριακή, 28 Ιούνιος 2009 10:14

Πρόσφατα έγινε παρουσίαση του σχολείου μας  σε εκτενές αφιέρωμα στο ένθετο ΠΑΛΜΟΡΑΜΑ της τοπικής εφημερίδας "Ο Παλμός της Γλυφάδας" στα τεύχη 82 και 83. Συγκεκριμένα, εκθειάστηκαν οι άψογες κτιριακές εγκαταστάσεις μας και ο καλαίσθητα διαμορφωμένος περιβάλλων χώρος. Στη συνέχεια έγινε αναφορά στην υλικοτεχνική υποδομή και στα εργαστήρια. Τέλος, παραχωρήθηκε συνέντευξη από τους εκπροσώπους του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και από μέλος του εκπαιδευτικού προσωπικού. Το συμπέρασμα των άρθρων ήταν ότι το σχολείο μας πληροί ευρωπαϊκές προδιαγραφές και προετοιμάζει επιτυχώς την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων του.