Αρχική Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτ. & Αυτ.
Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού PDF Εκτύπωση

Ο Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού έχει τις ειδικότητες:

  • Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων
  • Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών
  • Τεχνικός Αυτοματισμού

Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού:

Ειδικότητα: Τεχνικός Ηλεκτρονικών και Υπολογιστικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων

Β' ΤΑΞΗ

Γ' ΤΑΞΗ

 

Μαθήματα

Ώρες

 

Μαθήματα

Ώρες

1.

Βασικά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

1.

Ηλεκτροτεχνία

2.

Ψηφιακά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

2.

Ψηφιακά Συστήματα

3.

Εισαγωγή στις επικοινωνίες και στα υπολογιστικά συστήματα

2Θ+3Ε

3.

Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Συστημάτων

4.

Ηλεκτρονικές Διατάξεις

4.

Δίκτυα υπολογιστικών συστημάτων

1Θ+2Ε

5.

Ηλεκτρονικές κατασκευές

5.

Διαχείριση και Εγκατάσταση και Συντήρηση Ηλεκτρονικών Συστημάτων και Δικτύων Συστημάτων

1Θ+4Ε

6.

Αγγλικά Ειδικότητας

6.

Ηλεκτρονικές Μετρήσεις και Συστήματα Ασφάλειας

1Θ+2Ε

ΣΥΝΟΛΟ

23

ΣΥΝΟΛΟ

23

 

Ειδικότητα: Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων

Β' ΤΑΞΗ

Γ' ΤΑΞΗ

 

Μαθήματα

Ώρες

 

Μαθήματα

Ώρες

1.

Κυκλώματα Συνεχούς Ρεύματος−Ηλεκτρομαγνητισμός

3Θ+3Ε

1.

Ηλεκτροτεχνία

2.

Ηλεκτρικές Εγκαταστάσεις Ι

4Θ+4Ε

2.

Ψηφιακά Συστήματα

3.

Αυτοματισμοί Ηλεκτρομηχανικής Τεχνολογίας

1Θ+3Ε

3.

Ηλεκτρικές Mηχανές

4.

Σχεδίαση  Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων

4.

Ηλεκτρικές Εγκαταστάσεις ΙΙ

3Θ+3Ε

5.

Αγγλικά ειδικότητας

5.

Εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας και Ηλεκτρικών Μηχανών

ΣΥΝΟΛΟ

23

6.

Αυτοματισμοί Προγραμματιζόμενης Λογικής

1Θ+4Ε

 

 

 

ΣΥΝΟΛΟ

23

 

Ειδικότητα: Τεχνικός Αυτοματισμού

Β' ΤΑΞΗ

Γ' ΤΑΞΗ

 

Μαθήματα

Ώρες

 

Μαθήματα

Ώρες

1.

Βασικά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

1.

Ηλεκτροτεχνία

2.

Ψηφιακά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

2.

Ψηφιακά Συστήματα

3.

Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου

1Θ+3Ε

3.

Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Συστημάτων

4.

Αισθητήρες − Ενεργοποιητές

1Θ+2Ε

4.

Ηλεκτρονικά Ισχύος

1Θ+2Ε

5.

Ηλεκτρονικές κατασκευές

5.

Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου− ρογραμματιζόμενοι ελεγκτές

1Θ+4Ε

6.

Αγγλικά Ειδικότητας

6.

Μηχατρονική

1Θ+2Ε

ΣΥΝΟΛΟ

23

ΣΥΝΟΛΟ

23

 

Ειδικότητα: Τεχνικός Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

Β' ΤΑΞΗ

Γ' ΤΑΞΗ

 

Μαθήματα

Ώρες

 

Μαθήματα

Ώρες

1.

Βασικά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

1.

Ηλεκτροτεχνία

2.

Ψηφιακά Ηλεκτρονικά

3Θ+3Ε

2.

Ψηφιακά Συστήματα

3.

Εισαγωγή στα Δίκτυα και τις Επικοινωνίες

2Θ+3Ε

3.

Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Συστημάτων

4.

Εργαστήριο Τηλεπικοινωνιακών στοιχείων

4.

Διαχείριση και Εγκατάσταση Δικτύων

1Θ+2Ε

5.

Ηλεκτρονικές κατασκευές

5.

Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα − φαρμογές Τηλεματικής

1Θ +4Ε

6.

Αγγλικά Ειδικότητας

6.

Συστήματα Ελέγχου και Ασφάλειας

1Θ+2Ε

ΣΥΝΟΛΟ

23

ΣΥΝΟΛΟ

23

 

 

 

 

 
© 2008, 1ο ΕΠΑΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Ανάπτυξη - υποστήριξη δικτυακού τόπου: Γαβαλάς Μιχ. ΠΕ19 - Μουχλιανίτη Κων/να ΠΕ19