Αρχική Δραστηριότητες Εκπαιδευτική Επίσκεψη Κύκλου Υπηρεσιών στο Δήμο Γλυφάδας
Εκπαιδευτική Επίσκεψη Κύκλου Υπηρεσιών στο Δήμο Γλυφάδας PDF Εκτύπωση

Τα τμήματα του Κύκλου Υπηρεσιών στα πλαίσια του μαθήματος του Επαγγελματικού Προσανατολισμού, πραγματοποίησαν επίσκεψη στις Διοικητικές και Οικονομικές Υπηρεσίες του Δήμου Γλυφάδας. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στος χώρους και ενημερώθηκαν για τις θέσεις εργασίας που υπάρχουν στο Δήμο (καθώς και για τα διάφορα προσόντα που απαιτούνται) από τους υπευθύνους του τμήματος Παιδείας του Δήμου, τον Αντιδήμαρχο Οικονομικών, καθώς και από τη Διευθύντρια των Διοικητικών Υπηρεσιών.

Δόθηκε έτσι η δυνατότητα στους μαθητές να συνομιλήσουν με τους υπευθύνους διαφόρων τμημάτων (πχ. Πληροφορικής, Οικονομικής Εφορίας, ΟΑΕΔ) και να θέσουν τα ερωτήματά τους.

Οι επισκέψεις διοργανώθηκαν από τις καθηγήτριες Μπασιάκου Σταυρούλα και Μαράκου Μαρία, υπεύθυνες του γραφείου ΓΡΑΣΥ του σχολείου μας.

Επίσης, τις επισκέψεις χαιρέτησε ο Δήμαρχος της Γλυφάδας.

Τμήματα: Α΄Κύκλου Υπηρεσιών (ΑΥ1, ΑΥ2, ΑΥ3)

Ημ/νία Επισκέψεων: 13-04-2010 και 21-04-2010