Αρχική Δραστηριότητες Αθλητικές Δραστηριότητες 2009
Αθλητικές Δραστηριότητες 2009 PDF Εκτύπωση

Κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς 2008-2009, οι μεγαλύτερες επιτυχίες για το σχολείο μας ήρθαν από το μαθητή μας Κεραμά Εράλντο, αθλητή στίβου.

Στο άλσος της Ν. Σμύρνης, το Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2008, σε αγώνα ανωμάλου εδάφους 4.000μ., ο μαθητής μας πήρε την πρώτη θέση μεταξύ όλων των μαθητών αθλητών της Δ΄ εκπαιδευτικής περιφέρειας Αθήνας και προκρίθηκε για το ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

Στη συνέχεια, την Κυριακή 1 Φεβρουαρίου 2009, στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ που πραγματοποιήθηκε στον Αγ. Νικόλαο Κρήτης, κατέλαβε την τρίτη θέση στον αγώνα ανωμάλου εδάφους 4.000μ.

Σημειωτέων ότι ο ίδιος μαθητής είχε διακριθεί και την προηγούμενη χρονιά καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση.

Συνεχίζοντας τις επιτυχίες για το σχολείο μας, ο ίδιος μαθητής στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ, που έγινε στο Άργος στις 5-7 Μαΐου 2009, συμμετέχοντας στον αγώνα 800μ., κατέλαβε την πρώτη θέση.