Αρχική Το Σχολείο Διακρίσεις 2ο Βραβείο Αφίσας Αιμοδοσίας
2ο Βραβείο Αφίσας Αιμοδοσίας PDF Εκτύπωση
Τετάρτη, 05 Μάιος 2010 11:52

Στο διαγωνισμό για τη δημιουργία Αφίσας που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια της 4ης Πανελλήνιας σχολικής γιορτής Αιμοδοσίας με θέμα: Εθελοντική Αιμοδοσία: Είναι ωραίο να έχεις προτεραιότητα, μεταξύ των μαθητών των ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ όλης της χώρας, ο μαθητής της Γ΄ τάξης Εφαρμοσμένων Τεχνών του σχολείου μας Έλληνας Χρήστος πήρε το 2ο Βραβείο.

Στην κατηγορία ΕΠΑΛ-ΕΠΑΣ τα συνολικά αποτελέσματα έχουν ως εξής:

1ο Βραβείο: Καζαντζίδου Σοφία, 1ο ΕΠΑΛ Συκεών Θεσσαλονίκης

2ο Βραβείο: Έλληνας Χρήστος, 1ο ΕΠΑΛ Γλυφάδας

3ο Βραβείο: Τσακαλίδης Δημήτρης και Αγγελίνα Κάτια, 8ο ΕΠΑΛ Θεσσαλονίκης

Η εκδήλωση για την απονομή των βραβείων, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 8 Μαϊου 2010, στις 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων "Αντώνης Τρίτσης", του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Αθηναίων, Ακαδημίας 50. Στους μαθητές επιδόθηκαν τιμητικά και χρηματικά βραβεία.

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν επίσης από το ίδιο τμήμα οι μαθητές:

Φιλιππάκης Ιωάννης

Ιωαννίδου Μαρία

Γκάτσιου Μαρία-Ερατώ

Νικολαΐδη Μυρτώ-Ασημίνα

Μακρίδη Ναταλία

Κακατσάκη Βίκη

Ζώη Στεφανία

Κότσαλου Μαρία

Μαρτίνο Ελένη

οι οποίοι έλαβαν τιμητικά διπλώματα για τη συμμετοχή τους στον Πανελλήνιο διαγωνισμό.

Το διαγωνισμό διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών, Δωρητών Οργάνων και Ιστών Σώματος σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Δια βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων και ιδιαίτερα με τη Διεύθυνση Επαγγελματικού Προσανατολισμού και Εκπαιδευτικών Δραστηριοτήτων / Τμήμα Β΄ Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Αγωγής.